Live Les 11 November Ba Duan Jin routines 1 tm 5 met uitleg
Live Les 9 November Ba Duan Jin routines 1 tm 5 met uitleg
Dit is een stuk uit de live les in de gymzaal de Groeneberg op 11 November. In deze video behandel ik routines 1 tm 5 van de Ba Duan Jin
De acht delen brokaat qi gong is al meer dan duizend jaar oud. De oefeningen werden voor het eerst beschreven in een taoïstische tekst uit de 8e eeuw en de
overlevering wil dat ze zijn bedacht door een van de acht Chinese onsterfelijken: generaal Chong Li-Quan.
Oorspronkelijk bestond de serie uit 12 en ook wel 18 oefeningen.
In de loop der eeuwen werden hieruit 8 oefeningen geselecteerd en gekoppeld aan de acht tri grammen (ba gua). In Tai Ji Quan zien we dezelfde ontwikkeling
bij de acht basistechnieken. Het getal acht heeft een grote aantrekkingskracht in het Chinese denken. Van oudsher maken de oefeningen deel uit van het trainingsprogramma van deShaolin tempel.
1. Beide handen dragen de hemel om de driewarmer te reguleren.
2. Span de boog links en rechts alsof je op een adelaar schiet.
3. Reguleer milt en maag door één hand op te heffen.
4. De 5 klachten en 7 stoornissen verhelpen door naar achteren te kijken.
5. Draai het hoofd en zwaai met de staart en het hart-vuur verdwijnt.
Voor meer informatie zie de lesbrief in pdf formaat op de documenten pagina van deze website. Voor online vragen over deze specifieke video gebruik het reactie formulier onder aan de pagina. Ik probeer alle vragen z.s.m te beantwoorden. (gemiddelde reactie tijd is ongeveer 48 – 96 uur).
In deze video geef ik uitleg over de Tai Ji Qi Gong vorm. Daarnaast leg ik vormen 1 tm 6 uit en waar je in het oefenen op zou kunnen letten. Het is een vrij jonge qigong vorm. De eerste serie werd in 1982 ontworpen door Tai Ji meester He Wei-Qi en Qigong meester Lin Hou-Sheng. Tai Ji Qigong combineert elementen uit de Tai Ji Yangstijl (vandaar de naam) met traditionele Qigong oefeningen.
In deze video ga ik uit op het in volgorde goed bewegen binnen de Tai Chi. Je begint met zinken, vervolgens draai je vanuit je middel en kijk je naar de richting (8 externe krachten binnen de tai chi, de 8 windrichtingen) waar je heen gaat uitstappen (Tai Chi Bu), tot slot heb je dan vervolgens het uitstappen zelf.
Dit is deel 2 van deze tweedelige lessenreeks op 12 november die ik live op het Youtube kanaal van Sportrade heb gegeven. Thema van deze lessen serie is "Bewegen op basis van het Tai Chi symbool - Yin Yang bewegen en hoe geef ik dit concreet vorm in de praktijk binnen Qi Gong en de Tai Chi Chuan Yang stijl"
In deze les behandel ik Ba Duan Jin routine 1 tm 4 en Yijin Jing routines 1 tm 6 / Yang 43 vorm deel 1 / Yang 18 vorm waaier deel 1 / hele yang 13 vorm
Door het brede en diverse aanbod aan sport- en beweeg activiteiten die vanuit het sportimpuls project "sportdorp glimmen"aangeboden worden in... Lees meer
Door het brede en diverse aanbod aan sport- en beweeg activiteiten die vanuit het sportimpuls project "sportdorp glimmen"aangeboden worden in 2015 & 2016 komt Machiel zijn brede kennis vanuit zijn opleiding aan de ALO goed van pas.
Machiel is uitstekend in staat om je te laten voelen wat er in je lichaam gebeurd tijdens de Tai Chi... Lees meer
Han
(Tai Chi leerling)
F1T
5
2019-06-14T19:20:41+00:00
Han
(Tai Chi leerling)
Machiel is uitstekend in staat om je te laten voelen wat er in je lichaam gebeurd tijdens de Tai Chi & Qi Gong oefeningen. Vanuit zijn martiale achtergrond weet die ook goed uit te leggen wat de achtergrond is van de bewegingen in de vormen. Dit werkt verhelderend. Ik volg al jaren met veel plezier Tai Chi & Qi Gong lessen op zowel de donderdag ochtend bij Sportrade, als ook bij zijn Tai Chi School Bai Long.
Een tweetal keren per week heb ik bij Machiel Gabor Welsbergen boks training in groepsverband in de gymzaal in Glimmen.... Lees meer
Gerhard, 47 jaar, woonachtig in Groningen
F1T
5
2020-11-22T20:14:40+00:00
Gerhard, 47 jaar, woonachtig in Groningen
Een tweetal keren per week heb ik bij Machiel Gabor Welsbergen boks training in groepsverband in de gymzaal in Glimmen. De basis is een training in de vorm van interval, in combinatie met core- en buikspieroefeningen. De trainingen zijn afwisselend; keer op keer weet Machiel de trainingen anders invulling te geven. Medio 2020 heb ik na meer dan 20 jaar ‘afwezigheid’ de circuittraining weer opgepakt, dit keer in de vorm van boks training. Ik ben erg tevreden met de opzet en intensiteit. Het bereikte resultaat mag er zijn (fitter, sterker en weerbaarder). Ik beveel deze boks trainingen van harte aan, in het bijzonder ook vanwege de professionele maar laagdrempelige wijze waarop Machiel de trainingen verzorgt. Geen ervaring met de bokssport vormt geen enkele belemmering om aan deze trainingen mee te doen
In het voorjaar van 2020 ben ik begonnen met circuittraining bij Machiel. Dat was toen in de buitenlucht in een... Lees meer
Anton Houtenbos, november 2020
F1T
5
2020-11-22T20:17:02+00:00
Anton Houtenbos, november 2020
In het voorjaar van 2020 ben ik begonnen met circuittraining bij Machiel. Dat was toen in de buitenlucht in een speeltuin. Iedere week stond er superleuk circuit waarbij Machiel slim gebruikt maakte de aanwezige toestellen in combinatie met zijn eigen materiaal. Ook in de zaal verzint hij iedere maand een circuit met zeer gevarieerde opdrachten. Tussendoor korte oefeningen om bijvoorbeeld je core te versterken. Machiel weet iedereen te motiveren met complimenten en aanmoedigingen. Bij binnenkomst wordt je al vrolijk van zijn enthousiasme en grote glimlach.
Ik heb gisteren van het aanbod van Machiel voor een personal training gebruik gemaakt. Ik heb er maar 1 woord voor: Fantastisch! Zo sterk gericht op de dingen die ik in mijn houding en balans kan verbeteren. Als je nog in de gelegenheid bent moet je dat echt een keer meemaken.
Machiel is een vrolijke en motiverende trainer! Zijn energie werkt stimulerend tijdens de sessies. Hij houd je nauwlettend in de... Lees meer
Rebekka
F1T
4
2020-03-17T18:23:36+00:00
Rebekka
Machiel is een vrolijke en motiverende trainer! Zijn energie werkt stimulerend tijdens de sessies. Hij houd je nauwlettend in de gaten zodat je het meeste profijt uit oefeningen haalt en jezelf niet voorbij traint. Met oog voor je doel bedenkt en combineert hij oefeningen zodat het trainen nooit saai is.
Al jaren heb ik last van nek- en schouderklachten. Ik heb hiervoor een aantal personal training sessies met Machiel gedaan.... Lees meer
Margriet, Haren / F1T.Personal & F1Tcircuits
F1T
4
2020-01-11T12:02:19+00:00
Margriet, Haren / F1T.Personal & F1Tcircuits
Al jaren heb ik last van nek- en schouderklachten. Ik heb hiervoor een aantal personal training sessies met Machiel gedaan. Hij heeft een workout gemaakt helemaal afgestemd op mijn klachten en mij hierin deskundig begeleid. De oefeningen zijn thuis goed te doen en mijn klachten zijn aanzienlijk afgenomen. Machiel heeft hiervoor veel kennis in huis. Margriet, Haren
We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat u hiermee instemt.