Traditionele Yang 13 handvorm: Deel 1 vormen 4 tm 7 met uitleg opname vanuit Zuidelijke richting
Yang 13 vorm / vormen 4 tm 7 – opname vanuit zuidelijke richting
In deze video leg ik vormen 4 tm 7 uitgebreid uit. Ik geef tips over de namen van de voetenstanden, het bewegen van de armen, en tevens hoe je correct zou kunnen bewegen in elk van de vormen. Daarnaast besteed ik aandacht aan het ademhalen en het bewegen in de vorm.
4 Vuist onder de elleboog
5. Witte kraanvogel spreidt zijn vleugels
6. Links strijkt langs knie en duw
7. Handen bespelen de luit
Voor meer informatie zie de lesbrief in pdf formaat op de documenten pagina van deze website. Voor online vragen over deze specifieke video gebruik het reactie formulier onder aan de pagina. Ik probeer alle vragen z.s.m te beantwoorden. (gemiddelde reactie tijd is ongeveer 48 – 96 uur).
In deze video laat ik alle Yang 13 vorm zien en geef ik tevens enkele tips binnen elke vorm. De namen van alle vormen staan in vermeld in de beschrijving van deze les.
In deze video leg ik vormen 11 tm 13 uit van de Yang 13 traditionele handvorm. Daarnaast herhaal ik heel deel 2 die vormen 8 tm 13 bevatten. Ik geef hierbij een aantal korte tips nog waar je in je oefenen op kunt letten.
In deze video leg ik vormen 8 tm 10 uit van de Yang 13 traditionele handvorm.
Vorm 8 Hoog klopje op paar
Vorm 9 Sla met rechtervuist rug door lichaam te draaien
Vorm 10 Afwenden, afweren vuistslag.
In deze video ga ik uit op het in volgorde goed bewegen binnen de Tai Chi. Je begint met zinken, vervolgens draai je vanuit je middel en kijk je naar de richting (8 externe krachten binnen de tai chi, de 8 windrichtingen) waar je heen gaat uitstappen (Tai Chi Bu), tot slot heb je dan vervolgens het uitstappen zelf.
In deze video toon ik de Yang 13 handvorm naar ZUID, NOORD, OOST, WEST. Er is verder geen uitleg bij de vormen, ik geef alleen de richting aan waar ik de vorm vervolgens naar uitvoer.
In het voorjaar van 2020 ben ik begonnen met circuittraining bij Machiel. Dat was toen in de buitenlucht in een... Lees meer
Anton Houtenbos, november 2020
F1T
5
2020-11-22T20:17:02+00:00
Anton Houtenbos, november 2020
In het voorjaar van 2020 ben ik begonnen met circuittraining bij Machiel. Dat was toen in de buitenlucht in een speeltuin. Iedere week stond er superleuk circuit waarbij Machiel slim gebruikt maakte de aanwezige toestellen in combinatie met zijn eigen materiaal. Ook in de zaal verzint hij iedere maand een circuit met zeer gevarieerde opdrachten. Tussendoor korte oefeningen om bijvoorbeeld je core te versterken. Machiel weet iedereen te motiveren met complimenten en aanmoedigingen. Bij binnenkomst wordt je al vrolijk van zijn enthousiasme en grote glimlach.
Al jaren heb ik last van nek- en schouderklachten. Ik heb hiervoor een aantal personal training sessies met Machiel gedaan.... Lees meer
Margriet, Haren / F1T.Personal & F1Tcircuits
F1T
4
2020-01-11T12:02:19+00:00
Margriet, Haren / F1T.Personal & F1Tcircuits
Al jaren heb ik last van nek- en schouderklachten. Ik heb hiervoor een aantal personal training sessies met Machiel gedaan. Hij heeft een workout gemaakt helemaal afgestemd op mijn klachten en mij hierin deskundig begeleid. De oefeningen zijn thuis goed te doen en mijn klachten zijn aanzienlijk afgenomen. Machiel heeft hiervoor veel kennis in huis. Margriet, Haren
Als 81 jarige geniet ik reeds enige jaren van het bezig zijn met Tai Chi ;de 43 vormen. Dit alles... Lees meer
Nita scholte ter Horst.
(Cursist Tai Chi)
F1T
5
2020-01-11T12:20:29+00:00
Nita scholte ter Horst.
(Cursist Tai Chi)
Als 81 jarige geniet ik reeds enige jaren van het bezig zijn met Tai Chi ;de 43 vormen. Dit alles onder deskundige, enthousiaste maar inspirerende en geduldige begeleiding van Machiel Welbergen. Tai Chi vraagt opperste concentratie, evenwicht, het onthouden van alle vormen en doorzettingsvermogen. In het begin gaan de bewegingen nogal stroef en onhandig. Nu, na vele jaren oefenen word je iets zelfverzekerder en verheug ik mij op de lessen samen met gelijkgestemde aardige mensen, genietend van Tai Chi. Door inspanning kom je tot ontspanning van lichaam en geest! Ik hoop nog jaren aan de verfijning van de 43 vormen van Tai Chi te kunnen werken.. Nita scholte ter Horst.
Een van de meest positieve en fijne herinneringen van het afgelopen jaar zijn de Tai chi lessen, waarmee ik in... Lees meer
Alexandra - Cursist Tai Chi School Bai Long
F1T
5
2020-01-11T12:01:22+00:00
Alexandra - Cursist Tai Chi School Bai Long
Een van de meest positieve en fijne herinneringen van het afgelopen jaar zijn de Tai chi lessen, waarmee ik in oktober ben begonnen. Ik heb me vanaf het begin heel erg welkom gevoeld. Dank jullie allemaal daarvoor en Machiel dank voor je geduldige en duidelijke uitleg en vooral ook voor je passie voor de Chinese vecht en bewegingskunst!
Een tweetal keren per week heb ik bij Machiel Gabor Welsbergen boks training in groepsverband in de gymzaal in Glimmen.... Lees meer
Gerhard, 47 jaar, woonachtig in Groningen
F1T
5
2020-11-22T20:14:40+00:00
Gerhard, 47 jaar, woonachtig in Groningen
Een tweetal keren per week heb ik bij Machiel Gabor Welsbergen boks training in groepsverband in de gymzaal in Glimmen. De basis is een training in de vorm van interval, in combinatie met core- en buikspieroefeningen. De trainingen zijn afwisselend; keer op keer weet Machiel de trainingen anders invulling te geven. Medio 2020 heb ik na meer dan 20 jaar ‘afwezigheid’ de circuittraining weer opgepakt, dit keer in de vorm van boks training. Ik ben erg tevreden met de opzet en intensiteit. Het bereikte resultaat mag er zijn (fitter, sterker en weerbaarder). Ik beveel deze boks trainingen van harte aan, in het bijzonder ook vanwege de professionele maar laagdrempelige wijze waarop Machiel de trainingen verzorgt. Geen ervaring met de bokssport vormt geen enkele belemmering om aan deze trainingen mee te doen
In 2014 ben ik begonnen met de F1Tcircuit trainingen bij Machiel. Al jaar en dag ga ik twee keer per... Lees meer
Ellis Schouten
(Trainster Donar Jeugd)
F1T
5
2019-06-14T19:15:11+00:00
Ellis Schouten
(Trainster Donar Jeugd)
In 2014 ben ik begonnen met de F1Tcircuit trainingen bij Machiel. Al jaar en dag ga ik twee keer per jaar op wintersport, en dat jaar heb ik voor het eerst een volledige week kunnen skiën zonder de dag erop met spierpijn wakker te worden.
We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat u hiermee instemt.