八 段 锦 bā duàn jǐn – Acht delen brokaat – routines 1 tm 4 met uitleg
八 段 锦 bā duàn jǐn/ Les 1 van 2 / locatie: Sportrade
Les 1 van 2 “Principe van de 6 diamanten, juiste volgorde van bewegen (sturing vanuit middel Dantian en Ming-Men)
Thema lessenreeks Een tweedelige lessenreeks 18 en 25 maart 2021 thema “Het principe van de 6 diamanten, en de juiste volgorde van bewegen van de ledematen (zowel benen & armen), gestuurd vanuit het midde,l met een juiste rechte houding van het bovenlichaam”
duur 31:21 / routines 1 tm 4
1. Beide handen dragen de hemel om de driewarmer te reguleren.
2. Span de boog links en rechts alsof je op een adelaar schiet.
3. Reguleer milt en maag door één hand op te heffen.
4. De 5 klachten en 7 stoornissen verhelpen door naar achteren te kijken.
Voor meer informatie zie de lesbrief in pdf formaat op de documenten pagina van deze website. Voor online vragen over deze specifieke video gebruik het reactie formulier onder aan de pagina. Ik probeer alle vragen z.s.m te beantwoorden. (gemiddelde reactie tijd is ongeveer 48 – 96 uur).
In deze video geef ik uitleg over de Tai Ji Qi Gong vorm. Daarnaast leg ik vormen 1 tm 6 uit en waar je in het oefenen op zou kunnen letten. Het is een vrij jonge qigong vorm. De eerste serie werd in 1982 ontworpen door Tai Ji meester He Wei-Qi en Qigong meester Lin Hou-Sheng. Tai Ji Qigong combineert elementen uit de Tai Ji Yangstijl (vandaar de naam) met traditionele Qigong oefeningen.
Dit is deel 2 van deze tweedelige lessenreeks op 12 november die ik live op het Youtube kanaal van Sportrade heb gegeven. Thema van deze lessen serie is "Bewegen op basis van het Tai Chi symbool - Yin Yang bewegen en hoe geef ik dit concreet vorm in de praktijk binnen Qi Gong en de Tai Chi Chuan Yang stijl"
In deze les behandel ik Ba Duan Jin routine 1 tm 4 en Yijin Jing routines 1 tm 6 / Yang 43 vorm deel 1 / Yang 18 vorm waaier deel 1 / hele yang 13 vorm
Dit is deel 1 van een tweedelige lessenreeks die ik op 5 november op het Youtube kanaal van Sportrade heb gegeven. Het is een tweeledige lessenserie, met als thema;
"Bewegen op basis van het Tai Chi symbool - Yin Yang bewegen en hoe geef ik dit concreet vorm in de praktijk binnen Qi Gong en de Tai Chi Chuan Yang stijl"
Ik heb gisteren van het aanbod van Machiel voor een personal training gebruik gemaakt. Ik heb er maar 1 woord voor: Fantastisch! Zo sterk gericht op de dingen die ik in mijn houding en balans kan verbeteren. Als je nog in de gelegenheid bent moet je dat echt een keer meemaken.
'Ik heb Machiel gevraagd om een aantal 1-op-1 trainingen met mij te doen zodat ik handvatten heb om zelf aan... Lees meer
Anne Gmelig-Meyling
F1T
5
2020-04-15T18:49:31+00:00
Anne Gmelig-Meyling
'Ik heb Machiel gevraagd om een aantal 1-op-1 trainingen met mij te doen zodat ik handvatten heb om zelf aan bepaalde spiergroepen te werken die ik sterker wil maken. Enthousiasme is zijn handelsmerk en dat motiveert enorm om aan de slag te gaan en te blijven, want zijn optimistische manier van trainen werkt aanstekelijk. Ook is hij erg kundig; vanuit verschillende disciplines bekijkt hij wat er bij jou past. Ik kan zijn begeleiding aan iedereen aanbevelen!'
Ik kwam bij Machiel terecht omdat ik binnen 2 maanden fit moest zien te worden voor de sporttest van de... Lees meer
Nina Heyden, Juli 2021
F1T
5
2021-07-26T09:03:58+00:00
Nina Heyden, Juli 2021
Ik kwam bij Machiel terecht omdat ik binnen 2 maanden fit moest zien te worden voor de sporttest van de Politie. Samen hebben we gekeken wat de beste route was. Ik heb gekozen voor 2 keer per week personal training en 1 keer per week circuit training. Samen met Machiel is het gelukt om me op tijd klaar te stomen voor de test die ik met een heel mooi resultaat heb behaald. De intensieve trainingen gecombineerd met goede adviezen hebben me heel goed geholpen. Sporten bij F1T is wat mij betreft zeker een aanrader!
Al jaren heb ik last van nek- en schouderklachten. Ik heb hiervoor een aantal personal training sessies met Machiel gedaan.... Lees meer
Margriet, Haren / F1T.Personal & F1Tcircuits
F1T
4
2020-01-11T12:02:19+00:00
Margriet, Haren / F1T.Personal & F1Tcircuits
Al jaren heb ik last van nek- en schouderklachten. Ik heb hiervoor een aantal personal training sessies met Machiel gedaan. Hij heeft een workout gemaakt helemaal afgestemd op mijn klachten en mij hierin deskundig begeleid. De oefeningen zijn thuis goed te doen en mijn klachten zijn aanzienlijk afgenomen. Machiel heeft hiervoor veel kennis in huis. Margriet, Haren
In het voorjaar van 2020 ben ik begonnen met circuittraining bij Machiel. Dat was toen in de buitenlucht in een... Lees meer
Anton Houtenbos, november 2020
F1T
5
2020-11-22T20:17:02+00:00
Anton Houtenbos, november 2020
In het voorjaar van 2020 ben ik begonnen met circuittraining bij Machiel. Dat was toen in de buitenlucht in een speeltuin. Iedere week stond er superleuk circuit waarbij Machiel slim gebruikt maakte de aanwezige toestellen in combinatie met zijn eigen materiaal. Ook in de zaal verzint hij iedere maand een circuit met zeer gevarieerde opdrachten. Tussendoor korte oefeningen om bijvoorbeeld je core te versterken. Machiel weet iedereen te motiveren met complimenten en aanmoedigingen. Bij binnenkomst wordt je al vrolijk van zijn enthousiasme en grote glimlach.
Door het brede en diverse aanbod aan sport- en beweeg activiteiten die vanuit het sportimpuls project "sportdorp glimmen"aangeboden worden in... Lees meer
Door het brede en diverse aanbod aan sport- en beweeg activiteiten die vanuit het sportimpuls project "sportdorp glimmen"aangeboden worden in 2015 & 2016 komt Machiel zijn brede kennis vanuit zijn opleiding aan de ALO goed van pas.
Tai chi is controle over lichaam en geest. Sommige zeggen dat het bewegingsmeditatie is. Machiel is een kei in het overbrengen van de verschillende houdingen. Het laten ervaren wat het verschil voelt als je je voet of hand een centimeter anders houd. Tevens zorgt Machiel voor een stuk verdieping door de oorsprong te verklaren met oud Chinese gedichten. Maar ook hoe de oefeningen verbonden zijn aan verdediging en aanval technieken. Voor mij is het altijd het energiegevend rustmoment aan het begin van de week.
We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat u hiermee instemt.